22. jaanuar 2013

Eksperimentaal tehnika - pudelbatika 9. klassidega!

Alustasime 9. klassidega erinevate eksperimentaaltehnikate katsemist ning esimeseks tehnikaks valisime pudelbatika tehnika. Batika ehk sidumistehnika tähendab tekstiili eri viisi kokku sidumist ning seeläbi kanga värvimist. Tulemuseks on abstraktne ning omanäoline tekstiil, kus puudub korrapärasus ja kindel mustrirütm. Seekord siis pudelbatika, mis tähendab, et kangad ei seota niisama kinni vaid seotakse pudeli ümber kinni ning kaetakse tekstiilivärviga.


Samuti on tekstiili värvimisel tarvis olla loominguline ning ilma kindlate etteantud reegliteta kujundada just selline tekstiili pind nagu endal on soov. Üks on kindel - täpne ning täpselt selline, nagu keegi esmalt oma lõpptulemust ette kujutas, ei tule see kindlasti. Huvitav oli jälgida, kuidas mõnes klassis oli läbivaks jooneks hoolikas värvide segamine ja pintsliga kangale kandmine, samal ajal kui mõned asusid kohe kätega värvide kallale ning väljendasid oma loomingulisust kätega tekstiili värvimise näol. 


Nüüd on tarvis vaid oodata tekstiili kuivamist ning seejärel hakata kangast lahti sõlmima, mis kujuneb tavaliselt kogu protsessi kõige põnevamaks osaks, kuna ega keegi ju praegu veel täpselt ei tea, milline on see huvitav lõpptulemus. Olge meie käsitööblogi aktiivsed külastajad ning saate peagi teada ja näha, millised tulid välja hetkel veel pudelite külge aheldatud kangad. 

Nüüd jääb vaid küsimus: "Milline see minu pudelitekogu ning tekstiil selle ümber nüüd oli?"
VAATA, MILLISED NÄEVAD VÄLJA PUDELBATIKA TEHNIKA LÕPPTULEMUSED!

Paula, 9CÜks erilisem ja omanäolisem kui teine! Ning nagu oli ka eelnevalt öeldud - kaht samasugust või isegi sarnast tulemust ei leidu!

Marleen, 9C

Arleen, 9C

Kadi, 9C 

Getter, 9C

Anna-Liis, 9B

Liis, 9B

Saskia, 9B

Veronika, 9B

UUED 9A klassi poolt eksperimenteeritud tekstiilid!

Andra, 9A

Kadri, 9A

Krõõt, 9A

Laura, 9A

Anna-Linda, 9A

Eden, 9A
Liina, 9A
Milline on Sinu lemmik pudelbatikas värvitud tekstiil?

Kommentaare ei ole: